o marce

O MNIE

Cześć! Jestem Marysia, a TKANKI to sklep, który założyłam w marcu 2020 roku. Moja przygoda z szyciem zaczęła się jednak trochę wcześniej, gdy byłam w gimnazjum. Dostałam wtedy od Babci maszynę do szycia Łucznik i zaczęłam tworzyć – z Jej pomocą –  swoje pierwsze torby. Parę lat później, na początku liceum, terminowałam u krawcowej z mojego rodzinnego miasta, która zajmowała się szyciem na miarę i udzieliła mi wielu praktycznych wskazówek. Znajomi zaczęli kupować u mnie różne akcesoria, a ja poczułam, że to droga, którą chcę podążać w najbliższych latach. Obecnie remonuję lokal w Warszawie, który służy mi jako pracownia, miejsce, gdzie mogę Was zaprosić. Jest to przestrzeń, gdzie możecie wybrać na żywo projekt swojej nerki czy odebrać zamówienie.

Tkaniny do Waszych produktów odzyskuję z ubrań lub tkanin znalezionych w second-handach. Staram się wybierać te naturalne – len, wełna i bawełna. Dlatego proszę – jeżeli zalegają Ci w szafie niepotrzebne, a wciąż ciekawe ubrania, to napisz, chętnie nadam im drugie życie. Plamy i dziury to dla mnie wyzwanie, a nie przeszkoda! Nici, karabińczyki, paski i suwaki pochodzą z różnych źródeł – wybieram produkty głównie od polskich producentów. 

ROZWÓJ

TKANKI są na samym początku swojej drogi. Nie chcę wybiegać myślami i deklaracjami zbyt daleko w przyszłość, mam jednak wielką nadzieję poszerzyć swój zespół o kreatywnych ludzi, z którymi będę mogła tworzyć nowe rzeczy i wymieniać się inspirującymi myślami. Marzę o wielkich rzeczach, a mając tak ogromne wsparcie od Was- najlepszych na Świecie Klientów wiem, że to jest możliwe! Jednym zdaniem; chcę nauczyć się i spróbować wszystkiego, a przynajmniej jak najwięcej!