Jak czyścić TKANKI?

Nerki klasyczne/patchworkowe

Nerki uszyte z materiałów takich jak bawełna, len, tkaniny obiciowe, sztruks można prać tylko ręcznie. Do pranie używaj letniej wody (niska temperatura wody zapobiega odbarwianiu się materiałów) z delikatnym detergentem. Po wypraniu odsącz nadmiar wody i strzepnij nerkę, rozłóż ją na płasko do całkowitego wyschnięcia. Możesz też wyjąć ze środka podszewkę na wierzch. Nie susz nerki w pełnym słońcu. Po wyschnięciu możesz przeprasować nerkę, kładąc między nerkę a żelazko kawałek bawełnianego materiału. 

Nerki skórzane

Nerki skórzane można czyścić tylko czystą wilgotną szmatką. Zanurz szmatkę w ciepłej wodzie z delikatnym mydłem, odsącz i użyj jej do wytarcia plam ze skóry. Nie używaj do skórzanych nerek pasty do czyszczenia butów ani innych nieprzeznaczonych do tego detergentów.  

Torby

Torby można wyprać w pralce, w temperaturze 30 stopni (niska temperatura wody zapobiega odbarwianiu się materiałów), na najniższych obrotach wirowania. Susz torbę na płasko, możesz wyjąć z niej podszewkę. Torbę po całkowitym wyschnięciu można prasować przez bawełnianą ścierkę.