O TKANKACH

 

 TKANKI to upcyklingowa marka, zajmująca się szyciem akcesoriów z wykorzystaniem materiałów z drugiego obiegu. Została założona w maju 2020 roku przez ówczesną licealistkę, Marysię Węgrzyn.

Obecnie tkanki to dwuosobowy zespół, gdzie w naszej pracowni wraz z krawcową, Panią Wiesią tworzymy dla Was wyjątkowe i unikalne akcesoria. Cały proces, od krojenia poprzez szycie i wysyłkę odbywa się w naszej warszawskiej pracowni na Żelaznej.

Każdy produkt jest niepowtarzalny i uszyty w jednym egzemplarzu, z dbałością o najmniejszy detal. Zwracamy uwagę na proste szwy, brak wystających nitek i półprodukty najwyższej jakości. Wszystkie wykroje modeli w naszym sklepie to nasze autorskie projekty

NASZA MISJA

 

Wychodzimy z założenia, że na naszej Planecie jest już wyprodukowane wystarczająco dużo materiałów, a teraz jest najwyższe pora, żeby je przerobić. Dlatego wyszukujemy w second-handach niepotrzebne, czasem poplamione lub podziurawione ubrania, żeby nadać im drugie życie i zamiast na śmietnik, wprowadzić je do kolejnego obiegu. Wykorzystujemy również próbniki tapicerskie od salonów, które wycofują kolekcję ze sprzedaży, oraz ścinki tapicerskie, które są odpadami w produkcji mebli. 

Wszystkie te materiały przed użyciem odpowiednio czyścimy, usztywniamy i testujemy.